Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 6172461



*

nr 617 2461


Olle Agnell

(f. 1923), Sverige


Blyerts, Olle Agnell (f. 1923), Barcelona -60, 39x56


Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 december 2009
kl 20:41:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/12 14:20:43 1      100 kr
21/12 17:45:24 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Olle Agnell

Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.

Läs mer om Olle Agnell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts olle agnell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:54
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:57




Ladda ner broschyr